Ozon Tedavisi Artık Tıp Merkezimizde Daha Fazlasını Öğrenin

info@yenimed.com.tr +0 (312) 476-3737

Ağız Ve Diş Sağlığı

ağız ve diş sağlığı Yenimed Sağlık

Ağız Ve Diş Sağlığı

Dolgular

Çürük ve travma sonucu hasar görmüş dişlerde (sinirin etkilenmediği durumlarda) yapılan işlemlerdir. Dişin durumuna göre hekiminizin tercih edebileceği çeşitli dolgular vardır. Amalgam (gümüş) dolgu; daha çok arka grup dişlerde, çok büyük ve derin çürüklerde tercih edilir.
Kompozit (beyaz-estetik) dolgu ön grup dişlerde ve çürüğü olan arka grup dişlerde tercih edilir.
Cam iyoner siman, kök yüzeyi çürüklerde ve geçici dolgu olarak kullanılabilir.

KANAL TEDAVİSİ

Tedavi edilmemiş çürükler ve travma sonucu sinir dokusunun iltihaplandığı durumlarda yapılan tedavilerdir. Dişe anestezi uygulanır (diş uyuşturulur), sinirler alınır, kök kanalları şekillendirilip temizlenir ve doldurulur. Kanal tedavisi dişin durumuna göre tek seansta veya daha fazla seansta tamamlanmaktadır. Dişi ağızda tutmak için yapılan son tedavidir

Protezler

Sabit Protezler

Doğal dişin bozulan şeklini düzeltmek veya eksilen dişlerin yerini doldurmak amacıyla doğal dişlerden destek alınarak veya onların üzerine yapılan protez diş tedavi yöntemidir. Metal porselen, zirkonyum ve empres porselen gibi çeşitleri vardır. Hastanın estetik, konuşma ve fonksiyon kaybını karşılarlar.

Hareketli Protezler

Hareketli protezler, hastaların kendi istekleri ile çıkarabilecekleri, eksik diş sayısını sabit bir protezle telafi edemeyeceği durumlarda uygulanan diş protezidir.
Çeşitleri;
-Tam (total) protezler; hastanın ağzında hiç diş kalmadığı durumlarda uygulanır.
-Parsiyel (bölümlü) Protezler; geniş diş eksikleri olduğunda veya dişsiz sonlanan eksik diş alanlar olduğunda ugulanır.
-Kroşeli (kancalı) ve hassas tutucular (çıtçıtlı) gibi çeşitleri vardır.

İMPLANT

İmplant, çeşitli nedenlerle kaybedilen dişlerin yerine çene kemiğine yerleştirilen yapay titanyum diş kökleridir. İmplantlar geleneksel kaplama ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlarken, yüzünüzde doğal bir görünümü de beraberinde getirir. İmplant, rahat ve güvenilir bir uygulamadır. Operasyon lokal anestezi ile hiçbir ağrı ve rahatsızlık duyulmadan yapılabilir. Gerekli durumlarda genel anestezide uygulanabilir.

 

Tedaviler

  • Dolgular
  • İmplant
  • Kanal Tedavisi
  • Diş Protezleri
  • Diş Çekimi
  • Diş Röntgenleri

Özel Yeni Med Tıp Merkezi, Toplam 2500 m2 kapalı kullanım alanına sahip olan, her türlü tıbbi ve konfor ihtiyacını karşılayabilen en son teknolojilerle donanımlı Ameliyathane, hasta gözlem odaları, poliklinik muayene odaları, teknik odaları, laboratuvar, 7/24 saat hizmet veren acil servis ünitesi ile hizmet vermektedir.

whatsapp-button WHATSAPP
İLETİŞİM
call-button HEMEN
ARA