Ozon Tedavisi Artık Tıp Merkezimizde Daha Fazlasını Öğrenin

info@yenimed.com.tr +0 (312) 476-3737

Uzm. Dyt. Tuğçe AYDIN

Uzman Dyt Tuğçe Aydın

Uzm. Dyt. Tuğçe AYDIN

Uzman Diyetisyen
  • 4.9 / 5 (58 Yorum)
  • Deneyim:10+

Uzmanlık Alanı

  • Beslenme ve Diyet Uzmanı

Eğitim ve Staj Bilgileri

Uzman Diyetisyen Tuğçe Aydın, 2014 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun olmuştur. 2010-2014 yılları arasında Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi ve Ufuk Üniversitesi Dr. Rıdvan Ege Hastanesi’nde kardiyoloji, onkoloji, yoğun bakım ünitesi, genel cerrahi, çocuk hastalıkları, gastroenteroloji ve nefroloji bölümlerinde yetişkin stajını, Bilintur Catering şirketinde ise toplu beslenme stajını tamamlamıştır. Ayrıca, Ufuk Üniversitesi Dr. Rıdvan Ege Hastanesi yoğun bakım ünitesinde enteral ve parenteral tıbbi beslenme tedavileri üzerine çalışmalar yapmıştır.

Yüksek Lisans ve Akademik Çalışmalar

2015-2017 yılları arasında Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beslenme ve Diyetetik alanında yüksek lisans eğitimini Tıbbi Beslenme Tedavisi alanında tamamlamıştır. Bu süreçte part-time olarak üniversite bünyesinde araştırma görevlisi olarak çalışmış ve birinci basamak sağlık hizmetlerini sürdürmeye yönelik çeşitli eğitimsel faaliyetlerde bulunmuştur.

2017-2019 yılları arasında üniversite bünyesinde kanser ve beslenme üzerine eğitimler almış ve bilimsel alanda çalışmalar yürütmüştür. Bu dönemde kanser beslenmesi, adölesan beslenmesi, obezite, enteral ve parenteral beslenme, toplu beslenme sistemleri, kardiyoloji diyetisyenliği, mikrobiyota, çocuk beslenmesi ve fekal transplantasyon gibi alanlarda düzenlenen seminer ve kongrelere katılarak sertifikalar almıştır.

Mesleki İlgi Alanları

Uzman Diyetisyen Tuğçe Aydın, kanser beslenmesi, adölesan beslenmesi, obezite, enteral ve parenteral beslenme, toplu beslenme sistemleri, kardiyoloji diyetisyenliği, mikrobiyota, çocuk beslenmesi ve fekal transplantasyon konularında uzmanlaşmıştır. Bu alanlarda çeşitli bilimsel çalışmalar yürütmekte ve eğitimler vermektedir.

whatsapp-button WHATSAPP
İLETİŞİM
call-button HEMEN
ARA